Kadın

Mezoterapi ile Tedavi Edilebilen Problemler

Daha önce mezoterapi kelimesini duymuş muydunuz? Duymadıysanız ya da bu tedavinin hangi hastalıklara karşı etkili olduğu hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Yaşlılığına bağlı cildinizde sorunlar oluşmaya başladıysa, denediğiniz birçok yönteme rağmen bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulamadıysanız ya da cildinizdeki lekeler ile baş etmeye çalışmaktan artık çok yorulduysanız mezoterapi tedavisi ile hayatınıza yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Mezoterapi Nedir?

Deri altına vücudun ihtiyacı olan mineral, enzim, protein, vitamin, hormon ya da biyoaktif maddelerin küçük iğneler ile verildiği bir tedavi seçeneği olan mezoterapi, son yılların en fazla talep gören ameliyatsız estetik işlemlerinden biridir. Peki bu tedavi seçeneğinde uygulanan enjeksiyon sayısı herkes için aynı mıdır? Tabii ki hayır. Hastaya, tedavi edilecek olan hastalığın çeşidine ve uygulama yapılacak bölgenin özelliğine göre bu tedavide kullanılan enjeksiyon sayısı değişebilmektedir.

Bu işlemde oldukça ince iğneler kullanıldığından acaba işlem sırasında ağrı hissi olacak mı endişesi içinde olmanız yersizdir. Bu yöntem son derece güvenli bir tedavi seçeneğidir çünkü tedavi sırasında deri altına enjekte edilecek maddeler oldukça düşük dozlardadır. Bu nedenle alerji ya da ilaç etkileşimi gibi riskler ile birlikte önemli bir yan etki görme ihtimaliniz de yok denecek kadar azdır. Ayrıca bu tedavi her türlü cilt tipinde uygulanabilen bir tedavi olma özelliğiyle de birçok insana cazip gelmektedir.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi uygulaması yapılacak olan kişinin ihtiyaçları belirlenerek tedavi planlaması oluşturulur. Bu nedenle profesyonel kliniklerde uzman hekimler kontrolünde bu tedaviyi yaptırmanız son derece önemlidir. Doğru teşhis konulamaması durumunda tedaviden sağlayacağınız fayda maalesef ki en alt düzeye inecektir. Alana hâkim uzman hekimler tecrübeleri ile koydukları doğru teşhisler ile sizi hedefe daha kolay ulaştıracaktır.

Konulan teşhisin ardından uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik krem uygulaması yapılarak acı hissi en alt seviyelere çekilir. Kişiye özel vitamin, mineral, amino asit gibi maddeler söz konusu bölgeye enjekte edilerek tedavi tamamlanır. İhtiyaç doğrultusunda mezoterapi seansı arttırılabilir. Mezoterapi tedavisi son derece konforlu bir işlem olarak bilinir. İşlem sonrası günlük hayatınızı sekteye uğratacak bir durum söz konusu değildir.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Mezoterapinin fayda sağladığı birçok rahatsızlığın ve cilt probleminin olduğunu ameliyatsız estetik işlemleri ile ilgili küçük çaplı bir araştırma yapmışsanız mutlaka biliyorsunuzdur. Yaşlanmaya bağlı olarak vücut kendisi için faydalı birçok maddeyi kaybetmeye başlar. Hyalüronik asit, kolajen ve elastin sözünü ettiğimiz faydalı maddelerden birkaçıdır. Mezoterapi tedavisi ile bu maddelerin seviyeleri daha yüksek noktalara çekilebilmektedir. Bu durum da doğal olarak cildin eski parlaklığına, esnekliğine ve canlılığına geri dönmesini ve kırışıklıklar ile yaşlılığa bağlı lekelerden kurtulmasını sağlamaktadır. Siz de cildinizdeki kırışıklıklardan, sarkmalardan ya da renk değişikliklerinden dolayı kendinizi mutsuz hissediyorsanız ameliyatsız estetik işlemlerinin en konforlularından biri olan bu tedavi ile bu sorunlarınıza kısa sürede veda edebilirsiniz.

Selülitlli cilt görünümünden ve bölgesel yağ dokularından da bu tedavi ile kurtulabilmeniz mümkündür. Deri altına minumum dozlarla uygulanan bu tedavi ile istenilen bölgelerden yağ yakımı sağlanabilmektedir. Bölgesel incelme konusunda soğuk lipoliz kadar etkili olan mezoterapi tedavisi, kilolarınız ile aranızdaki mesafeyi açmanıza imkân sağlayarak sizi aynalara daha da yakınlaştırır.

Bu tedavinin iyi geldiği başka bir rahatsızlık da cilt lekeleridir. Cildinizdeki lekelerin yok edilmesinde ve en az seviyeye çekilmesi noktasında mezoterapi yaptıranların olumlu yorumları ile muhakkak karşılaşmışsınızdır.

Mezoterapi tedavisi saçlı deriye de uygulama yapılmasına imkân verir. Saçlı deriye uygulanabilme özelliği, mezoterapi işleminin çok sayıda insan tarafından talep edilmesini sağlayan olumlu nedenlerden birisidir. Saçlı deriye ilgili maddelerin enjekte edilmesi şeklinde uygulanan bu tedavi ile saç dökülmelerinin önüne geçmemiz de mümkün olabilmektedir.

Mezoterapi Fiyatları

Her tıbbi uygulamada olduğu gibi ameliyatsız estetik uygulamalarında da tedavi alacağınız klinikleri seçerken ince eleyip sık dokumanız son derece önemlidir. Uygun fiyat tarifelerini,  sektördeki tecrübesi ve uzmanlığı ile bir araya getiren merkezler tedavilerinizde ilk tercih edeceğiniz yerler olmalıdır.

Ozon tedavisi ve glutatyon tedavisi gibi bu tedavinin de mutlaka alana hâkim uzman bir hekim tarafından yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Ameliyatsız estetik işlemlerinde indirimli fiyatlar ile hizmet verdiğini ileri süren, merdiven altı şeklinde tabir edebileceğimiz, birçok merkez bulunduğunu bilmelisiniz. Bu tür merkezlerin birçoğunda uygulanan tedavilerin uzman hekimler tarafından uygulanmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle titizlik gerektiren tüm sağlık işlemlerinin uzman olmayan kişiler tarafından uygulandığı takdirde sizi sağlığınızdan edebileceği noktasında bir  hatırlatmada bulunmak isteriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu