Kadın

Yeni Nesil Burun Dolgusu

Burun dolgusu neden önemlidir? Yüz ifademiz için son derece önemli olan burun şekli; yıllardır güzel bir yüz için olmazsa olmaz kriterlerin başında gelmektedir. Pek çok insan kemerli ya da yüzüne oranla daha büyük olan burunlarınının istedikleri şekle gelmesi için caba göstermekte; bunun için ameliyat masasına varan girişimlerde bulunmaktan çekinmemektedir.

Son yıllarda medikal estetik alanındaki gelişmeler sayesinde cerrahi bir müdahale olmadan burun dolgusu işlemi ile de arzu edilen burun şekline kavuşmak mümkündür. Peki, burun ameliyatı ile burun dolgusu arasındaki farklar nelerdir? Herkes bu iki estetik müdahaleye uygun özellikler taşır mı? Burun ameliyatı ile burun dolgusu arasındaki farkları ele alacağımız bu yazımız ile siz de size en uygun yöntemi seçerek hayalini kurduğunuz burun şekline ve yüz ifadesine kavuşabilirsiniz.

Burun Dolgusu Nedir?

Uzun zamandır uygulanmakta olan burun ameliyatı ile burundaki şekil bozuklukları kalıcı olarak düzeltilebilmektedir. Gayet tabii, operasyonu gerçekleştiren hekimin yeterliliği ve tecrübesi bu operasyonlarda son derece önemlidir. Çünkü bu operasyonda kalıcı bir uygulama söz konusu olduğundan beklentinize uymayan bir burun şekli ile karşılaşmanız sizi geri dönüşü olmayan yollara sevk edebilir.

Rinoplasti adı ile bilinen bu estetik operasyonu, her cerrahi müdahalede olduğu gibi birtakım riskler barındırır. Dahası hastane yatışı gerektirmesi, uzun yatak istirahatlerine neden olması, son derece ağrılı bir operasyon olma özelliği taşıması ve kişiyi sosyal hayattan bir süreliğine ayrı koyması da  bu operasyonun olumsuz etkileri olarak sıralanabilir.

Karar vermesi zor ve cesaret isteyen bir müdahale  olsa da alanında uzman ve tecrübeli bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi şartı ile burun ameliyatıyla hayalindeki burun şekline kavuşan binlerce insan bulunmaktadır. Her ne kadar ağrılı ve meşakkatli bir iyileşme süreci bulunsa da burun estetiği operasyonları  günümüzde azımsanamayacak oranda talep edilen estetik müdahalelerin başında gelmektedir.

Burun Dolgusu Yaptıranlar

Burun ameliyatlarında yaşanan ağrı ve diğer olumsuz etkiler sebebiyle son yılların en gözde ameliyatsız estetik uygulaması olan burun dolgusunun, burun şeklinden rahatsız olanlar tarafından burun ameliyatına oranla daha fazla tercih edildiğini ifade etmemiz yanlış olmayacaktır.

Sürekli gelişen ve kendini yenileyen medikal estetik sektörü, insanların yüzlerini pek çok medikal estetik uygulaması ile güldürmeye devam etmektedir. Özellikle son yılların en çok talep gören medikal estetik işlemlerinden olan dolgu uygulamaları ile insanlar genç ve bakımlı kalmanın keyfini yaşamaktadır. Başta burun dolgusu olmak üzere dudak dolgusu, alın dolgusu, çene dolgusu ve vücudumuzdaki daha pek çok noktaya uygulanabilen dolgu işlemleri ile insanlar yıllar önceki görüntülerine tekrar kavuşabilmenin ve yaşlarına oranla çok daha güzel görünebilmenin konforunu yaşamaktadır.


Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Her iki uygulamanın ortak yönü şüphesiz ki insanın kendini iyi hissetmesini sağlamasıdır. Burun, yüzümüzde dikkat çeken ve yüz güzelliğini etkileyen en önemli organdır. Bu nedenle onun üzerindeki küçük ya da büyük her dokunuş, kişinin görünümünde son derece büyük etkilere sahiptir. Peki, burun ameliyatı ve burun dolgusu arasında ne tür farklar vardır?

Burun ameliyatının yan etkilerinin fazla ve ağrılı bir operasyon, burun dolgusunun ise ağrı hissinin son derece düşük ve işlem sonrası yan etki ihtimalinin yok denecek kadar az olan bir medikal estetik uygulaması olduğunu dile getirerek söze başlayalım. Bu özellik nedeni ile ameliyat masasına yatmaya cesaret gösteremeyenler tarafından burun dolgusunun daha fazla tercih edildiğini ekleyelim.

Burun ameliyatı daha önce de ifade ettiğimiz gibi kalıcı özellik gösteren bir operasyondur. Ameliyat sonrası olası kötü sonuçlar, sizi daha fazla etkiler çünkü burun ameliyatının burun dolgusu işlemi gibi geçici etki taşımaması operasyon sonucundan memnun kalmadığınız takdirde hiç istemeyeceğiniz dahası eski burun şeklinizden daha kötü bir burun ile yaşamak zorunda kalmanıza neden olabilir. Bu yönü ile değerlendirildiğinde de burun dolgusu işlemi daha fazla tercih edilen bir  uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Burun dolgusu işleminden sonra rutin hayatınıza kaldığınız yerden devam edebileceğinizi, burun ameliyatında olduğu gibi uzun yatak istirahatlerine gerek olmayacağını, ağrıları ve gelişebilecek komplikasyonları önlemek adına ağır tıbbi ilaçlar kullanmak zorunda kalmayacağını da belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu