Kadın

Çene Dolgusunun Gizemi

Yüz ifadenizi daha çekici bir hâle getirmek istemez misiniz? Yüz hatlarınıza uygun olmayan bir çene yapısına sahipseniz sözünü edeceğimiz yeni nesil ameliyatsız estetik uygulaması çene dolgusu ile yüzünüzdeki altın oranı başarılı bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Sözünü ettiğimiz çene estetiği işleminin jawline dolgu olarak da bilinen çene dolgusu uygulaması olduğunu tahmin etmişsinizdir. Son derece etkili olan ve kalıcılığı ile yüz güldüren bu uygulama ile simetrik olarak canınızı sıkan çene yapınızın, güvenli bir şekilde arzu ettiğiniz şekle getirilmesi mümkündür.

Çene Dolgusu Nedir?

Son yılların en popüler uygulaması olan çene dolgusu ile daha oval bir yüz ve belirgin bir çene yapısına kavuşmak hayal değil. Kadınların neden daha belirgin çene hatlarına sahip olmak istediklerini hiç düşündünüz mü? Bunun nedenleri arasında belirgin hatlı çene yapısının daha genç göstermesi ve yüzü daha çekici bir hâle getirmesi yer alıyor.

Çene dolgusu ile önüne geçilebilecek olan pek çok çene bölgesi şekil bozukluğu bulunuyor. Bu bozuklukların neler olduğunu ve sizi rahatsız eden problemin bu dolgu işlemi ile ortadan kalkıp kalkmayacağı konusunda merak içerisinde olduğunuzu biliyoruz.

Çene altında yaşlanmaya bağlı sarkmalar, olması gerekenden daha zayıf ya da daha büyük bir çene yapısı, çenenin çok küçük olması ve geride kalması, simetrik olmayan çene hattı, çene bölgesindeki hacim eksikliği ve çene ucunda konumlanmış gamze gibi sorunlardan birisine sahipseniz siz de güvenle jawline dolgusu yaptırabilir ve sizi sıkıntıya sokan bu durumlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Bu dolgu işlemi, estetik bir yüze sahip olmak istemenin dışında kaza ya da farklı talihsizlikler nedeniyle çene dokusunda meydana gelen harabiyetleri gidermek ve bu duruma bağlı şekil bozukluklarının önüne geçebilmek için de sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Sadece bayanlar tarafından değil çene dolgusu erkekler tarafından da ciddi oranda talep gören bir ameliyatsız estetik işlemidir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çenenin dolgusu, cerrahi bir işlem olmadığı için genel anestezi ile uyuşturma söz konusu değildir ancak işlem yapılacak bölgeye uygulanan anestezik kremler ile acı hissini ortadan kaldırmak amaçlanır.

Bu dolgu işleminde kalıcı dolgular ile kıyaslandığında çok daha sağlıklı bir içeriğe sahip olduğu için hyaluronik asit içeren geçici dolgu uygulanır. İğne ya da kanül kullanılarak söz konusu dolgu ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Çene dolgusu için kaç enjektör gerekli olduğu, dolgu yaptıranların işlem öncesi merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu konuda standart bir sayıdan söz etmemiz mümkün değildir çünkü bu dolgu işlemi için uygulanacak enjektör miktarı çenenizin anatomik yapısına göre değişkenlik gösterir.

Bu işlemin kalıcılığı ise yine kişinin anatomik yapısına ve özelliklerine göre 12 ile 18 ay arasında değişebilir. Düzenli olarakdolgu işlemine devam eden kişilerde uygulanan enjektör sayısında azaltmaya gidilir. Daha net bir şekilde ifade edecek olursak; ilk dolgu uygulamanızda kullanılan enjektör sayısı 4 ise bir sonraki yılda bu sayıdan daha az bir miktar kullanılması çenenizin estetik görünümü için yeterlidir.

Çene Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu, burun dolgusu ve şakak dolgusu işlemlerinde de olduğu gibi çene dolgusu uygulamasını da donanımlı ameliyatsız estetik kliniklerinde yaptırmanız son derece önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu