Sağlık

Ozon Tedavisi ile Gelen Mucize

Oksijenin ne olduğu ve canlıların yaşamında ne kadar önemli olduğu herkesçe bilinir.  Peki ya son yıllarda sıkça duymaya başladığımız ozon tedavisi ile oksijenin bir bağlantısı olabilir mi? Ozon, üç oksijen atomundan oluşan kokusuz, renksiz bir gazdır ve insan vücuduna olan katkıları deyim yerinde ise saymakla bitmez.

Oksijenin insan yaşamında hayati öneme sahip olması gibi ozon da doğru şekilde kullanıldığı ve uygulandığı takdirde birtakım hastalıkların tedavisinde ve hastalıklara bağlı şikâyetlerin azaltılması noktasında son derece değerli bir alternatif tedavi seçeneğidir.

Ozon Tedavisi Nedir?

Bu tedaviye dair bilimsel araştırmalardan elde edilen olumlu sonuçlar, bu tedavinin talep edilme oranını son yıllarda oldukça arttırmıştır. Birçok hastalığa karşı faydalı olduğu tespit edilen bu tedavi, alanında uzman hekimler tarafından tam donanımlı kliniklerde gerçekleştirilmelidir ki başarı oranı arttırılabilsin. Aksi takdirde yanlış uygulamaya bağlı olumsuzluklarla karşılaşma ihtimalinin kaçınılmaz olduğu bilinmelidir. Bu bağlamda; tüm faydalarının yanı sıra oksijenin yanıcı bir element olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Bu ihtimali ekarte etmek için ise tedavi alacağınız merkezleri seçerken ince eleyip sık dokumanız gerekmektedir.

Hangi hastalıkların ozon tedavisinin uygulama alanı içinde olduğunu merak ettiğinizi biliyoruz. Size bu tedavinin günümüzde çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanıldığını söylesek doğrusu abartmış olmayız. Bu tedavi, başta dolaşım sistemine bağlı rahatsızlığı olan kişiler olmak üzere bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler, romatizmal hastalıklara sahip olanlar, bel ve boyun fıtığına bağlı ağrılarından yakınanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca mide ve karaciğer hastalıklarında, yara ve yanık tedavilerinde, baş ağılarından muzdarip olan kişilerde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Dahası sayamadığımız birçok hastalığın tedavisinde de…

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon tedavide umut veren yönlerinden birisi de kanser hastaları için tamamlayıcı tedavi olarak kullanılabilmesidir. Kanser hastalarının aldıkları kemoterapi ve radyoterapiye bağlı yan etkileri azaltma noktasındaki başarısı, ozon tedavisini kanser hastalarının da vazgeçilmez tamamlayıcı tedavi seçenekleri arasına sokmaktadır. Benzer şekilde bu özel tedavi, bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler için de ümit vadetmektedir. Ozon tedavisi yaptıranların yorumları yüz güldürücü niteliktedir.

Siz de bağışıklığınız düşük olduğu için sık sık hastalanıyor, çabuk yoruluyor, geçmek bilmeyen halsizliğiniz ile baş etmeye çalışıyorsanız ozon tedavisi faydaları ile sizin için de kurtarıcı olabilir. Bu mucizevi tedavi yönteminin bir güzel özelliği de geniş yaş aralığına sahip bireylerde uygulanabilmesidir. Eğer 18 yaşını doldurmuş ve yukarıda bahsettiğimiz rahatsızlıklardan birine sahipseniz hekim kontrolünde gönül rahatlığı ile bu tedaviyi uygulatabilir ve bu özel tedavinin sağladığı imkânlardan faydalanabilirsiniz.

Bu tedavinin yarar sağladığı hastalıklar saymakla bitmez derken mübalağa ettiğimizi düşünmüş olabilirsiniz belki. Ama durum tam anlamıyla öyle. Gerçekten de ozon tedavisinin fayda sağladığı hastalıklar saymakla bitmiyor! Bu tedavi ile böbrek rahatsızlıklarında, göz hastalıklarında, alerjik hastalıkların tedavisinde, enfeksiyona bağlı nedenlerden oluşan hastalıklarda da önemli olumlu etkilere sahip.

Tüm bunların yanı sıra ozon tedavisinin sizi gençleştirip güzelleştirebildiğini de söyleyelim mi? Evet; ozon tedavisi, hücrelerimizdeki oksijen seviyesini arttırarak daha canlı bir cilde sahip olmamıza olanak sağlar. Cildimizin gençleşmesine önemli katkılar sunarak sağlıklı ve dinç görünmemizi imkân verir. Dahası; bu tedavi, psikolojik rahatsızlıkların vermiş olduğu sıkıntıları da en alt seviyeye çekme noktasında oldukça başarılıdır. Strese bağlı nedenlerden ortaya çıkan sıkıntıları, depresyon kaynaklı içsel problemleri rahatlatmak konusunda da insan yaşamına son derece değerli katkılar sunar.

Hepimizin bildiği gibi obezite çağımızın en tehlikeli ve yaygın rahatsızlıklarından birisidir. Bilhassa gençler arasında. Tam da tahmin ettiğiniz gibi ozon tedavisi, obezite ile başı dertte olanların da sıkı takip alanlarında yer alan alternatif tedavi seçeneklerindendir. Bu tedavi ile soğuk lipoliz de olduğu gibi istenilen bölgelerden yağ yakmak mümkündür. Ozonun tedavi edici özelliği ile yağ yakma alanında etkili bir yöntem olduğu da güncel araştırmalarla ortaya konmuş durumdadır. Bu araştırmalara göre hücrelerimize giden oksijen miktarının artmasıyla yağ yakımı hızlanmakta ve vücudumuzdaki yağ depolarına ozon tedavisi yöntemi ile direkt müdahale edilme şansı doğmaktadır. Bu anlamda, son yıllarda sayıları bir hayli artan zayıflama seçenekleri listesine ozon tedavisi de talep görme sıklığı açısından üst sıralarda girmektedir.

Baş ağrısı deyince çoğumuzun aklına ilk gelen rahatsızlık genellikle migrendir. Özellikle de ülkemiz coğrafyasında. Kadınların önde gelen şikâyetlerinden olan migrenin tedavisindeki olumlu sonuçlar ise kadınların yüzünü güldürmekte ve ozon tedavisinin migren hastaları arasında talep edilme oranını hızla arttırmaktadır. Kısa sürede etkili çözüme ulaştırması, bu mucizevi tedavinin kadınlar arasında gözde hâle gelmesinin belki de en önemli sebebidir.

Migren ataklarından kurtulan ya da migren atakları azımsanmayacak oranda azalan kadınlar, ozon tedavisini son yıllarda yere göğe sığdıramamaktadır. Gündelik yaşamı olumsuz etkileyen, saatlerce devam eden, kimilerinde günlerce süren bu ağrılardan kurtulan kadınların ozon tedavisini göklere çıkarması bu açıdan bakılınca çok haklı bir nedene bağlı değil midir? O ağrıları tecrübe etmiş olanlar çoktan bu soruyu onayladı bile. Ozon tedavisi mucizesi ile artık migrene elveda demek mümkün!

Son olarak, ozon elementinin faydalı olduğu kadar yanlış uygulamalar ve deneyimsiz uygulayıcılar nedeniyle son derece tehlikeli ve zararlı bir maddeye dönüşebileceğini dikkatinize tekrar sunmak isteriz. Sağlık, yaşamımıza dair en önemli unsurdur ve ihmale gelmez! Bu nedenle tedaviniz için donanımlı klinikler ve deneyimli hekimleri tercih etmek ozon tedavisi ile tanışırken en önemli önceliğiniz olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu