Kadın

Oksijen Bakımı ile Canlı Bir Cilt

Yaşam için oksijenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Peki, cildimizin de nefes almaya ihtiyacı yok mudur? Tabii ki cildimiz de yenilenmek ve tazelenmek için oksijene ihtiyaç duyar. Cilt bakımları arasında son yılların en gözde uygulaması olarak bilinen oksijen bakımı ile siz de daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Oksijen Bakımı Nedir?

Bu cilt bakımını %21 oranında seyreltilmiş saf oksijenin belli bir basınç ile cilde verilmesi işlemi olarak tanımlamak mümkündür. Bu işlemde 0.6 ile 1 bar arasında yoğunlaştırılmış oksijen kullanılır. Oksijenin hayat vererek canlıların yaşamlarını sürdürmesini sağlaması gibi cildin alt dokularına ulaştırılan oksijen sayesinde kan dolaşımı hızlandırılır ve cildin tazelenmesi sağlanır. Kan dolaşımının hızlanması ile kolajen üretimi tetiklenir ve daha parlak ve daha canlı bir cilde ulaşılır.

Bu cilt bakım uygulamasının sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Oksijen bakımının akne oluşumunu engelleme ve akne yaralarını yok etme başta olmak üzere göz altlarında oluşan morlukları ortadan kaldırmada, kaz ayağı şeklinde tabir edilen göz kenarındaki kırışıklıklar ile dudak üstündeki kırışıklıkların tedavisinde de muazzam etkileri vardır.

Kimlere Uygulanır?

Oksijen cilt bakımı yaptırmak için özel kriterler söz konusu değildir. Ciltteki kırışıklıklardan, mat görünümden, sivilcelerden ve lekelerden rahatsızlık duyan herkes oksijen bakımı gönül rahatlığı ile yaptırabilir. İnsan sağlığına hiçbir olumsuz etkisi bulunmayan bu mucizevi cilt bakım uygulamasından sonra kişi daha parlak, daha pürüzsüz ve daha taze bir cilde kavuştuğunu net bir şekilde gözlemleyebilir.

Oksijen terapi zararlı mı sorusunun cevabını araştıranlar olduğunu bildiğimizden bu konuda bilgilendirme yapmanın uygun olacağı kanaatindeyiz. Bu terapi zararlı olmadığı gibi tam tersi yönde kişinin cildine önemli artılar kazandırır. Cildin tazelenmesi ve nefes alması ile daha pürüzsüz bir görüntü ortaya çıkar ve gayet tabii bu sonuç kişinin kendine güvenini tazeler.

Her mevsim uygulanabilir bir bakım olduğunu da unutmadan ekleyelim. Uygulanma aralığı noktasında herhangi bir protokole sahip olmayan oksijen terapi ihtiyaç duyulan tüm zamanlarda güven içinde yaptırılabilir. Çünkü daha önce de dile getirdiğimiz gibi bu cilt bakım uygulamasının bilinen hiçbir zararı ve yan etkisi yoktur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu