Kadın

Sıcak Lipoliz ile Yağlara ve Selülite Son!

Medikal estetik ve ameliyatsız estetik uygulamaları, günümüz teknolojisinin kadınlara sunmuş olduğu en değerli hizmetlerden birisidir. Yağ dokularınızdan cerrrahi müdahaleye gerek kalmadan kurtulmak, selülitlerinizin rahatsız edici görüntüsünü hafızanızdan silmek, sağlıklı bir şekilde incelmek sıcak lipoliz uygulaması ile son derece kolaydır. Çok değil; bundan beş on yıl öncesine kadar, vücudumuzda arzu ettiğimiz bölgelerdeki yağlardan ameliyatsız, kesisiz, ağrısız ve acısız bir şekilde kurtulabileceğimizi söyleselerdi ne düşünürdük acaba? Hem de kısa bir süre içinde ve kalıcı olarak…

Sıcak Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz ile aralarında yalnızca teknik farklar olan sıcak lipoliz işlemi, vücut şekillendirme alanındaki başarılı medikal estetik uygulamalarındandır ve yağ parçalama noktasında son derece etkilidir. Sıcak lipoliz ile yağlarınızdan kalıcı olarak kurtulmanız ve bölgesel olarak incelmenin yanında selülitlerinize de elveda demeniz mümkündür. Bu işlem sonunda, yağlarınızdan kurtulduğunuzda dokularınız hiçbir şekilde zarar görmez ve işlem uygulanan bölgelerde sarkma olmaz.

3 boyutlu vücut şekillendirme alanında önemli bir ödüle sahip olan evolve adındaki bir cihazla gerçekleştirilen sıcak lipoliz işlemi, son derece güvenlidir ve FDA onayı alarak bu güvenilirliğini kanıtlamıştır. Aşırı ısı artışı olmaksızın kontrollü bir şekilde cildin ısıtılarak tedavi edildiği bir işlem olan bu uygulama, cerrahi müdahaleye gerek olmadan 42 ile 47 derece arasında değişen ısı değerleri ile deri altındaki yağ hücrelerini parçalayarak bölgesel incelme sağlar.

Sıcak lipoliz işlemi seans seans ilerlemektedir. Kaç seans tedavi alınacağı ise tamamen kişinin ihtiyacına göre şekillenmektedir. Eğer selülitiniz ve yağ dokunuz fazla ise seans sayısının arttırılması mümkündür. Uzman hekimimizin tavsiyesi ise haftada 1-2 seans, totalde ise 6-8 seanstır. Her seans 30-60 dk. gibi bir sürede gerçekleşmektedir. En fazla iki ay gibi bir sürede ameliyatsız, ağrısız, kansız, dikişsiz incelme düşüncesi çok umut verici değil mi? Hem de hayatınızı sekteye uğratmadan, rutin hayatınıza devam etmeyi sürdürerek…

Peki, bu işlemi ile vücudumuzda ne gibi değişiklikler yapılabilir? Bu sorunun cevabı birçok değişim yapılabilir şeklindedir. Bu mucizevi işlem ile vücudumuzun istediğimiz bölgesinden kalıcı olarak incelme sağlayabileceğimiz gibi elastikiyet kaybı olmadan selülitli cilt görünümünden kolaylıkla kurtulabilmemiz de mümkündür. Ayrıca bu uygulama ile daha fit ve şekilli bir vücut görüntüsüne ulaşarak kas gelişimimizin desteklenmesini sağlayabiliriz.

Bu işlem, sadece bölgesel yağlardan kurtulmak için uygulanan bir işlem olarak düşündüyseniz yanıldığınızı söylemek isteriz. Yağlarınızdan kurtulup incelmenin yanında bu uygulama ile aynı zamanda cilt sarkmalarınızın ve cilt kırışıklıklarınızın da önüne geçebilirsiniz. Sıcak lipoliz uygulaması sonrasında cildinizin sıkı ve parlak bir görünüme ulaştığını gözlemleyecek ve neden daha önce bu medikal estetik işlemini yaptırmadığınız konusunda hayıflanacağınızı da sözlerimize eklemek isteriz.

Sıcak Lipolizin Yan Etkileri Var Mıdır?

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi ozon tedavisi de dâhil olmak üzere birçok medikal estetik işleminin yan etkisi yok denecek kadar azdır. Zaten medikal estetiğin amacı; kişideki ağrı hissini en aza indirerek konforlu bir şekilde kişinin değişimini ve problemlerinden uzaklaşmasını sağlamaktır. Lipoliz işlemi de bu anlamda son derece güvenilir ve konforlu bir uygulamadır. Sıcak lipoliz, her türlü cilt tipine sahip kişilere uygulanmaya olanak sağlayan bir medikal tedavidir. Seans sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık ve ısı artışı olabilmektedir ancak bu da kalıcı olmayıp bir gün gibi kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle sıcak lipolizin zararları konusundaki endişelerinizi bir kenara bırakıp kalıcı bir yan etkiye sahip olmayan bu medikal işlemi güvenle tercih edebilirsiniz.

Hangi Bölgelere ve Kimlere Uygulanabilir?

Kadınların büyük çoğunluğu; bacak arkası, alt bacak, bacak iç kısmı, basen, yan simitler, sırt, bel bölgesi ve karın bölgelerindeki yağlardan yakınırlar. Sıcak lipoliz uygulaması, tüm bu şikâyet alan bölgelere güvenle uygulanabilmekte ve bu alanlardan bölgesel incelmeye imkân sağlamaktadır. Siz de sıcak lipoliz yaptıranların yorumlarını inceleyerek bu tedavinin ne kadar etkili ve kalıcı sonuçlara ulaştırdığını takip edebilirsiniz.

Sıcak lipoliz uygulamasını uzun araştırmalarınız sonrasında yaptırmaya karar verdiniz ve ilk seansınızı aldınız. Peki, sonuçları gözlemlemek için ne kadar bekleyeceksiniz? Belki de yapılan estetik uygulamalarının en can alıcı noktası sonuçları gözlemleme süresinin ne kadar olacağıdır. Lipoliz işleminin sonuçlarını ilk seanstan sonraki gün gözlemleyebileceğinizi söylesek ne hissedersiniz? Evet, yanlış duymadınız. İşlemden sonra ikinci günden itibaren uygulanan bölgedeki değişimi gözlemleyebilmeniz mümkündür. 3. haftadan itibaren belirgin bir şekilde inceldiğinizi fark edebilir, 2. ayın sonunda ise çevrenizde inceldiğinizi fark eden gözlerin övgülerini duymaya başlayabilirsiniz.

Sıcak lipoliz, uzman hekim kontrolünde uygulanan bir işlem olup bu medikal işlemin donanımlı kliniklerde yaptırılması son derece önemlidir. 18 yaşını doldurmuş, bölgesel incelmek isteyen ama bunu başaramamış, selülitlerinden yakınan kişilere güvenle uygulanabilir. Bazı hasta gruplarında lipoliz uygulaması konusunda temkinli davranmak gerektiği bilinmektedir.

Kanser, AIDS gibi rahatsızlıkların yanında ileri derecede kalp, böbrek ve karaciğer hastalıklarına sahip olanlar ile sedef, vitiligo gibi cilt rahatsızlıklarına sahip olanların sıcak lipoliz uygulamasına karşı mesafeli durması gerekmektedir. Bunların dışında hamileyseniz ya da bebeğinizi emzirme dönemindeyseniz bir müddet daha bekleyip sözü edilen süreçleri geçirdikten sonra lipoliz uygulamasını güvenle yaptırabilirsiniz. Tabii alana hâkim ve deneyimli hekimlerin kontrolünde, donanımlı kliniklerde…

İstediğiniz kıyafetleri giyememekten mi şikâyetçisiniz? Düşük bel kotlar, göbeği açıkta bırakan tişört giyenleri gördükçe kendinize olan güveninizi iyice kaybediyor, aynalardan gittikçe uzaklaşıyor musunuz? Kırışıklıklara müdahalede, selülit tedavisinde, cilt sarkmalarında ve bölgesel incelmede son yılların en gözde uygulaması olan sıcak lipoliz ile tanışarak yıllardır özlemini duyduğunuz vücut görüntüsüne ulaşın ve sıcak lipoliz yaptıranların bu işlemi deneyimlemekte haksız olmadıklarını siz de görün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu