Kadın

Leke Tedavisi ile Cilt Lekelerine Elveda

Cildinizdeki lekelerden kurtulma vaktinin geldiğini mi düşünüyorsunuz? O zaman bu yazımız tam size göre. Cildinizdeki lekeler yüzünden makyaj yapmadan evden dışarı çıkmak istemiyor, sosyal hayatınızı kısıtlamak zorunda kalıyor dahası psikolojik sorunlar mı yaşıyorsunuz? O hâlde bu kâbustan uyanmak için size uzattığımız eli tutun ve leke tedavisi ile ilgili vereceğimiz bilgiler ile sosyal hayatınızı doyasıya yaşamaya bakın.

Ameliyatsız estetik alanındaki gelişmelerin hız kesmeden devam etmesi leke sorunu olanları da heyecanlandırıyor. Evet, artık doğuştan gelen ya da farklı sebeplerden ötürü sonradan ortaya çıkan cilt ve güneş lekeleriniz konusunda çaresiz değilsiniz. Doğru kliniklerde, uzman hekimler tarafından yapılması şartı ile cilt lekelerinize elveda demeniz ve kötü anılarınızın üzerine sünger çekmeniz mümkün.

Leke Tedavisi Hangi Cilt Lekelerinde Etkili

Kadınların birçoğunun hamilelik sırasında hormonal etkilere bağlı olarak cilt lekeleri ile karşılaştığını biliyoruz. Bu lekelerin bir kısmı hamilelik sonrası yavaş yavaş kaybolurken maalesef bazıları çok inatçı oluyor ve cilde yerleşerek kalıcı hâle gelebiliyor. Malezma adı verilen bu cilt lekelerine karşı uyguladığımız leke tedavisi ile olumlu sonuçlar alarak kadınları pürüzsüz ve canlı cilt görünümlerine geri döndürüyoruz.

Pek çok insanın şikâyetçi olduğu başka bir cilt probleminin de güneş lekeleri olduğu biliniyor. Bazı güneş lekeleri derinleşerek kalıcı hâle gelebilmekte bu da bu tedaviyi zorunlu kılmaktadır. Siz de kullandığınız kremlere rağmen güneş lekelerinizden kurtulamadıysanız leke tedavisi ile olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Sivilce lekeleri ve akne izleri üzerinde leke tedavisinin etkili olup olmadığını merak ettiğinizi de biliyoruz. Bu tedavi ile sivilcelerin neden olduğu lekelerden, çukurluklardan ve kabartılardan da kurtulabileceğinizi söyleyebiliriz.

Leke tedavisi ile çillerinizden de kurtulabilirsiniz desek ne hissedersiniz? Birçok insan daha çocukluk yıllarında yüzündeki çiller ile tanışır ve uzun yıllar da bu lekeler ile yaşamak zorunda kalır. Günümüzde ameliyatsız estetik uygulamaları ile bu sorununuzun önüne geçmek son derece kolaydır. Bu tedavi, bundan sonraki hayatınıza çilleriniz olmadan devam etmenize olanak sağlar ve aynalar ile barışmanıza vesile olur.

Nasıl Yapılır?

Lumecca denilen yoğun darbeli ışık lazeri kullanarak uygulanan leke tedavisi ile cilt lekelerinizle vedalaşıyor ve pürüzsüz bir cilde ulaşıyorsunuz. Cildinizdeki lekelerin durumuna göre 1 ile 3 seans arasında değişiklik gösteren seans sayıları ile tedaviniz planlanıyor ve konforlu bir şekilde cilt lekelerinizden kurtulmanızı sağlanıyor.

Vücudunuzdaki tüm bölgelere uygulanabilen leke tedavisi ile yüz, boyun, dekolte bölgesi, bacak, el ve kollardaki lekeleri yok ederek sizi kusursuz güzelliğe bir adım daha yakınlaşıyorsunuz. Leke tedavisinin sonuçlarını seanstan birkaç gün sonra gözlemleyebilmeniz mümkündür. 1 – 2 hafta sonra daha parlak ve genç bir cilde kavuştuğunuzu çevrenizdeki insanlardan da duymaya başlayacağınızı söyleyebiliriz. Unutulmamalıdır ki ameliyatsız estetik işlemlerinden en üst düzeyde verim almak için birden fazla yüz uygulaması gerçekleştirmek gerekebilmektedir.

Tedavi Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Leke tedavisi uygulamasından yaklaşık bir ay öncesine kadar güneş ile direkt temastan ve kimyasal bronzlaştırıcılar ile bronzlaşmaktan azami ölçüde sakınılması gerekmektedir. Uygulama sırasında ve sonrasında ne ile karşılaşabiliriz diye düşünen birçok kişinin olduğunu biliyoruz. Bu konu hakkında da bilgi vererek içinizi rahatlatmak isteriz. Leke tedavisi sırasında herhangi bir acı hissi ile karşılaşmazsınız, sonrasında kızarıklık ve sıcaklık hissi ile karşılaşma durumunuz olabilir ancak bu durum geçicidir, kısa bir süre içinde yok olur. Uygulamadan sonra yapmanız gereken tek şey günde 2 defa güneş koruyucu kremlerle cildiniz koruma altına almanızdır. Donanımlı kliniklerde, uzman hekim kontrolünde leke tedavisi aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken birkaç şeye de dikkat ettiğiniz takdirde bu uygulamadan en etkili sonucu almanız karşısında hiçbir engel yoktur.

Yan Etkisi Var Mıdır?

Lumecca lazer ışığı ile uyguladığımız leke tedavisinin yan etkileri konusunda müsterih olmalısınız çünkü uygulama sonrası kısa süreli olarak ortaya çıkan kızarıklık ve sıcaklık hissi dışında hiçbir yan etki ile karşılaşmazsınız. Leke tedavisi mezoterapi uygulamasında da aynı etkiler dışında yan etki bulunmamaktadır. Dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta vardır. O da daha önce de ifade ettiğimiz gibi uygulama sonrası direkt güneş ışığına maruz kalmamak ve bronzlaşmaktan kaçınmaktır. Leke tedavisi yaptıranların yorumlarından da anlaşılacağı gibi dikkat edilmesi gereken noktalara özen göstermek şartıyla bu tedavi seçeneği muazzam sonuçlara ulaştırır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu