Kadın

Cilt Lekelerinden Kurtulmak Mümkün Mü?

Hepimizin cilt lekelerine karşı hassasiyeti vardır. Dışarıdan bakıldığında çok fazla anlaşılmasa; sadece kişinin kendini rahatsız edecek kadar belirsiz ya da küçük bir bölgede olsa bile kadınlar cilt tonu farklılıkları da dâhil olmak üzere hamilelik lekelerinden, güneş lekelerinden, akne ve sivilce izlerinden fazlaca rahatsızlık duyarlar. Eskiden bu lekeleri yok etmenin tek yolu kapatıcı makyaj yapmak iken günümüzde ameliyatsız estetik alanındaki gelişmeler sayesinde cilt lekelerinden kurtulmanın çok çeşitli yolları var. Cilt lekelerinden kurtulma yollarına değineceğimiz bu yazımız ile siz de var olan lekelerinize nasıl veda edebileceğinizi öğrenecek ve daha fazla ertelemeden bu yolda girişimlerde bulunacaksınız.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Pek çoğumuz hayatımızın bir döneminde muhakkak lekelerden nasıl kurtulabileceğimizin yollarını aramışızdır. Size güzel haberi hemen verelim. Artık lekeler karşısında çaresiz değilsiniz. Çünkü ameliyatsız estetik sektörü sürekli gelişiyor ve ağrısız bir şekilde kadınları daha genç ve daha güzel görünüme ulaştırmak için yeni medikal tedaviler ve son teknoloji cihazlar ile yenilenmeye devam ediyor.

Genel anlamda kadınlar için hizmet veren bir sektör gibi görünse de ameliyatsız estetik sektörü aslında kadın erkek fark etmeksizin herkes için hizmet sunmaktadır. Burun dolgusu ile burnundaki eğriliği ortadan kaldırmak isteyen ya da leke tedavileri ile cildindeki lekelerden kurtulmak isteyen erkek sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Cildimizdeki lekeleri ortadan kaldırmak için lumecca, aape tedavisi ve mezoterapi en sık kullanılan ameliyatsız estetik uygulamaları arasında bulunmaktadır.

Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

Kadınları en fazla rahatsız eden lekelerin başında şüphesiz ki hamilelik döneminde ciltte oluşan koyu lekeler gelir. Kadınlar için oldukça özel bir dönem olan hamilelik sürecinde; hormonlardaki değişimlerin etkisi ile güneş ışınlarına karşı hassasiyet artarak lekelenmelere neden olur. Bu lekeler sadece yüzde yanaklar ve dudakların üst kısımları ile sınırlı kalmayıp boyun, dekolte bölgesi ve kolların dış taraflarında da ortaya çıkabilir.

Güneş ışınlarına direkt maruz kalmayan bölgelerdeki lekeler hamilelik sonrası ortadan kalksa da güneşin zararlı ışınları ile fazlaca karşılaşan yüz bölgesindeki hamilelik lekeleri maalesef kaybolmamaktadır.  Bu lekelerin tedavi edilmemesi ise yüze yerleşerek kalıcı hâle gelmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle medikal estetik işlemleri ile bir an önce tanışmak ve leke tedavisine başlamak son derece akıllıca bir iştir. Çünkü tedavi edilmeyen lekelerin cilt dokusunda iyice yer ederek kalıcı hâle geleceği ve daha çirkin görüntü oluşturacağı göz ardı edilmemelidir. Dahası tedavisi umursanmayan ya da ertelenen lekeler zaman içerisinde koyulaşma göstererek tedaviyi de zorlaştırmaktadır.

Güneş Lekeleri

Bilindiği gibi hayatın devamlılığı için insanlar güneş ışınlarına ihtiyaç duymaktadır. Ancak bu ışınlardan gerekli olduğu ölçüde faydalanmak oldukça önemlidir. Çünkü ultraviyole ışınlarına direkt maruz kalmak pek çok olumsuz sonuca yol açacağı gibi güneşe bağlı lekelerin ortaya çıkmasını da tetikler. Peki, güneş ışınlarının neden olduğu lekeler karşısında yapılacak bir şeyler yok mudur? Tabii ki var. Kozmetik sektörünün güneş lekelerine karşı piyasaya sunduğu pek çok krem olduğunu biliyorsunuzdur. Bu noktada bilmeniz gereken şey; güneş lekeleri için üretilen kremlerin lekelerinizi gözle görülür şekilde azaltabileceği ancak bir medikal estetik uygulaması kadar etkili olmayacağıdır.

Lazer ışınları ile cilt altına direkt ulaşmayı sağlayan lumecca uygulaması ya da lekeleri yok edici medikal karışımların mikro iğneler yardımı ile cilt altına enjekte edilmesi suretiyle gerçekleştirilen Mezoterapi uygulaması ile güneş lekelerinin önüne kalıcı olarak geçilebileceğini bilmelisiniz.

Akne ve Sivilce İzleri

Ergenlik döneminde sivilceleri ile başı dertte olmayan çok az insan vardır. Gençliğin neden olduğu sabırsızlık mıdır bunun nedeni bilinmez ama bu sivilceleri koparmak suretiyle söz konusu bölgede yara, kabartı ya da iz bırakma eylemini çoğumuz yapmıştır. Akne ve sivilce izleri nedeni ile sosyal hayattan soyutlanmaya kadar sıkıntı yaşayan pek çok insan olduğunu kliniğimize başvuran insanlardan da net bir şekilde görebildiğimizi belirterek bu izler ile yaşamak zorunda olmadığınızı, akne ve sivilce izleri için de uygulanabilecek medikal estetik işlemlerinin olduğunu dile getirelim. Sivilcelerin neden olduğu çukur görünüm ya da cilt üzerindeki kabartıların günümüzde son teknoloji leke tedavisi cihazları ile başarılı bir şekilde azaltıldığı ve büyük çoğunluğunun kalıcı olarak ortadan kaldırılabildiğini söylememiz mümkündür.

Çiller

Çocukluk çağında yüzümüze gelip yerleşebildiği gibi yetişkinlik döneminde de karşılaşılabilen bir cilt lekesi olan çilleri yok etmek için de medikal estetik uygulamalarında çözüm yolu bulunuyor. Birçok insan çillerin onlara yakıştığını düşünse de aslında özellikle güneş ışınları nedeniyle renkleri koyulaşınca çilli bir yüzün hoş bir görüntü oluşturmayacağını çoğumuz kabul ederiz. Neyse ki artık çillerden de ameliyatsız estetik uygulamaları ile kolay, güvenli ve konforlu bir şekilde kurtulmak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu