Kadın

Işık Dolgusu ile Gençleşmenin Farkı

Göz altınızdaki torbaların, göz altı morluklarının ve yorgun görünümün güzelliğinize gölge düşürdüğünü mü düşünüyorsunuz? Ya da sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve mutsuz gösteren bu yüz ifadesine artık tahammülünüz kalmadı mı? Bu problemin cevabının ışık dolgusu olduğunu bilmeli ve yazımızı mutlaka okumalısınız.

Işık Dolgusu Nedir?

Ameliyatsız estetik uygulamaları arasında son yılların en sevilen işlemi olan ışık dolgusunu anlatacağımız bu yazımız ile bu uygulamanın ne olduğunu, nasıl gerçekleştirildiğini, avantajlarını ve kalıcılık süresini öğrenecek; uygulamayı yaptırma konusunda kararsızlık yaşıyorsanız bir an evvel ışık dolgusu işlemi için harekete geçeceksiniz.

Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu işlemin sadece kadınların tercih ettiği bir uygulama olmadığını dile getirerek söze başlayalım. Son yıllarda kişisel bakımlarına daha fazla dikkat eden ve nasıl göründüklerini daha fazla önemseyen erkekler de ışık dolgusunu sıklıkla tercih ediyor. Peki, ışık dolgusu işlemi nasıl gerçekleştiriliyor ve işlem öncesinde ya da sonrasında acı hissi duyuluyor mu?

Uygulama sırasında ağrı hissi olacağını düşündüklerinden bu işleme karşı mesafeli duranlar için bu dolgu işleminin ağrısız bir uygulama olduğunun altını çizelim. Uzman hekimimiz ile yaptığınız görüşmenin ardından planlanan tedaviniz, size özeldir ve cilt yapınıza, ihtiyacınız olan dolgu miktarına kadar her şey en ince detayına kadar hassasiyet ile incelenerek tedavi planınız oluşturulur.

İşlem öncesi göz altı bölgesine anestezik krem uygulaması yapılır. Bu şekilde uyuşan cilt dokusunda ağrı hissinin en alt seviyelere çekilmesi amaçlanır. Dudak dolgusu, burun dolgusu, alın dolgusu ve çene dolgusu işlemlerinde de olduğu gibi oldukça ince uçlu iğneler ile uyuşma sağlanan bölgeye dolgu malzemesi enjekte edilir. Oldukça konforlu olan bu uygulama sayesinde yüzünüzü yorgun görünümünden uzaklaştırmak son derece kolaydır.

Işık Dolgusu Yaptıranlar

Işık dolgusu öncesi sonrası arasındaki farkı çevrelerinde bu uygulamayı yaptıran kişilerde görerek uygulamayı yaptırmaya karar veren pek çok insan olduğunu söyleyelim. Yan etki konusunda da yüz güldüren bu ameliyatsız estetik işlemi ile daha mutlu, daha genç ve daha canlı bir yüz ifadesine kavuşmak hayal değildir. Ayrıca doğru klinik seçimi yapılması şartı ile beklediğinizden daha güzel bir görünüme kavuşmanız da mümkündür.

Işık dolgusu göz altındaki morlukların kaybolmasında, sarkık derinin toparlanmasında, göz altındaki çökük görüntünün ortadan kaldırılması noktasında oldukça etkilidir. Kalıcılığı 8 ile 12 ay arasında değişen bu uygulama ile aynalara daha fazla bakmak isteyeceğinizi garanti edebiliriz.

Gözlerin yüz ifadesini etkileyici gücünü hepimiz biliriz. Bu nedenle göz altında ortaya çıkan deformasyonlar da yüz ifademizi olumsuz anlamda etkiler. Bunun önüne geçmek ise yakın geçmişte oldukça zorken günümüzde ameliyatsız estetik uygulamalarında gelinen nokta ile son derece kolaydır. Işık dolgusu işleminin de bu kadar talep gören bir uygulama olması bu anlamda düşünüldüğünde hiç de şaşırtıcı bir durum değildir.

Işık Dolgusu Fiyatları

Işık dolgusu işlemini yaptırmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, işlem yaptıracağınız ameliyatsız estetik kliniğini tüm detayları ile araştırmak olacaktır. Çünkü gelişigüzel merkezlerde yaptırılan dolgu uygulamalarının geri dönüşü olmayan birçok sağlık problemine yol açtığı bilinmelidir. Dahası orantısız yapılan dolgu işlemlerinin kötü bir görüntüye sebebiyet vermesi de sizi klinik seçiminde titiz davranmaya götürecek olan diğer önemli bir sebeptir.

Ameliyatsız estetik işlemlerinin mutlaka uzman hekimler tarafından donanımlı kliniklerde gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizmek isteriz. Kaliteli medikal malzemelerin kullanıldığı, son teknoloji medikal cihazlar ile donatılmış, alanında uzman hekimler kontrolünde işlemler gerçekleştirilen merkezlerde bu uygulamaları yaptırmanızın son derece önemli olduğunu bir kez daha vurgulamakta fayda gördüğümüzü bilmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu