Kadın

Cilt Analizinizi Yaptırdınız Mı?

Cildinizde var olan önlenebilir problemleri ortaya çıkmadan önce bilseydiniz ona göre davranırdınız değil mi? Cilt analizi sayesinde artık olası cilt problemleri hakkında önceden bilgilenerek önlem almanız mümkün.

Cilt Analizi Nedir?

Teknolojinin gelişimine bağlı olarak her alanda görülen yenilikler, estetik uygulamalarında da etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Son yılların en trend işlemlerinden olan cilt analizi ile analiz cihazı kullanılarak cilt üzerindeki lekeleri ve  kırışıklıkları dahası belli belirsiz kendini belli eden ince çizgileri bile tespit edebilmenin son derece kolay olduğunu bilmenizi isteriz.

Cildiniz ile ilgili bakım işlemlerine başlamadan önce cildinize ayrıntılı bir analiz yaptırmanız şarttır. Uzman hekimler, cilt ile ilgili estetik işlemlerine başlamadan ve bireyler için kişisel tedavi planlaması yapmadan önce ayrıntılı analiz yapılmasını gerektiğini her fırsatta dile getirirler.

Cildinizin ihtiyacı olan işlemleri öğrenerek yol haritanızı bu bilgilere göre şekillendirmek size başta zaman olmak üzere pek çok kazanç sağlar. Cildinizin ihtiyacı olan uygulamaları ön sıraya alarak sorunları büyümeden ortadan kaldırmanıza imkân sağlayan analiz uygulaması ile rotanızı doğru şekilde belirleyebilir ve doğru uygulamalar ile kısa süre içerisinde uzun yollar katedebilirsiniz.

Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Peki, cilt analizi nasıl yapılır? Uzman hekimimiz ile ön görüşmenizin ardından yine uzman hekimimiz kontrolünde FDA onaylı analiz cihazı ile cildiniz taranır. Cilt yapınız ile ilgili ayrıntılar not edilir ve cihazın tarama işleminden sonra elde edilen veriler ile bu bilgiler bir araya getirilerek genel bir değerlendirme yapılır.

Bu taramadan elde edilen bilgiler yardımı ile cilt tipiniz, cildinizdeki gözenekler, ince ve kalın tüm kırışıklıklar ile UV deformasyonları tespit edilerek bu problemler kayıt altına alınır. Cilt yaşınızı da belirleyen bu uygulama ile sorunlarınızın belirlenmesi sağlanarak cildinizin ihtiyacı olan tedavilerin planlanması amaçlanır.

Analiz uygulamasının son derece güvenli bir uygulama olduğunu yeri gelmişken hemen belirtelim. İşin uzmanı hekimlerin kontrolü sonrası özel bir cihaz yardımı ile cilt analizi testi yapılması şeklinde de tarif edebileceğimiz bu uygulama, yan etkisi olmayan hemen hemen herkese uygulanabilen oldukça güvenli ve konforlu bir uygulamadır. Özellikle cilt yapısı hassas olanları endişeye sürükleyen acaba riskli bir işlem mi düşüncesinin kesinlikle yersiz bir endişe olduğunu ekleyelim. Bu işlemde kullanılan cihaz cildinize herhangi bir zarar vermezken işlemin uzman hekimimiz kontrolünde gerçekleştirildiğinden size zarar verebilecek herhangi bir durum ile karşılaşmayacağınızı da temin edebiliriz.

Cilt Analizi Nerede Yapılır?

Cilt analizi yapan yerler araştırıldığında size yüzlerce merkez çıkacağını söyleyebiliriz. Bu noktada önemli bir uyarı yapmayı oldukça önemli buluyoruz. Her merkezde ameliyat olamayacağınız gibi cilt analizi yapan her yerde de bu analizi yaptırmamanız gerekmektedir. Peki ama neden dediğinizi duyar gibiyiz. Bildiğiniz gibi cilt analizi uygulaması bir cihaz yardımı ile gerçekleştirilmektedir ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir detay vardır. Cihazın cildinizi taradıktan sonra sunduğu verilerin mukakkak uzman bir hekim tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.

Unutmamalısınız ki teşhis konulduktan sonra tedavi doğru ellerde uygulanmaz ise ortaya hiç hoş olmayan problemler çıkması çok normaldir. Bu nedenle cilt analizi işlemi mutlaka donanımlı kliniklerde ve uzman hekimler kontrolünde gerçekleştirilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu