Sağlık

Lenf Drenaj ile Ödemsiz Bir Vücut

Vücudunuzun sürekli şiş oluşundan mı şikâyetçisiniz? Size önereceğimiz masaj uygulaması lenf drenaj ile ödemlerinizden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Evet, abarttığımızı düşünmeyin. Hayatınızı kâbusa çeviren ödem sorununuza bu mucizevi medikal estetik uygulaması sayesinde elveda diyebilirsiniz.

Lenf Drenaj Nedir?

Özel bir cihaz ile vücuttaki lenf ve venöz dolaşımının hızlandırılmasını amaçlayan bu uygulama ile ödemlerinizden kurtulurken kilo probleminizi de çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Sürekli ayakta olmanızı ya da uzun masa başı uygulamaları yapmanızı gerektiren bir iş ile meşgulseniz dolaşım bozukluğu ile karşılaşma ihtimaliniz son derece yüksektir. Neyse ki yeni nesil medikal estetik uygulamalarındaki gelişmeler sayesinde lenf drenaj ile bu durum karşısında çaresiz değilsiniz.

Farklı güçlerdeki basınç değerleri ile lenfatik akım yönünde lenf dolaşımının hızlanmasını sağlayan bu uygulama ile ödem ve toksin atımı sağlanırken özellikle bacaklardaki ağırlığın ve ağrıların azaltılması da amaçlanır. Vücudun dolaşım sistemini düzenlemesi ile forma girmeyi de kolaylaştıran bu masaj uygulaması daha fit bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

Lenf Drenaj Faydaları

Kan dolaşımının hızlanması vücudumuza pek çok artı kazandırır. Hücrelere besin ve oksijen aktarımı, kan dolaşımının harekete geçmesi ile mümkün olduğundan uygulamanın faydaları ile ilgili ilk dile getirmemiz gereken nokta şüphesiz ki lenf drenaj masajının kan akımını hızlandırmada sağladığı etkidir. Zaman içerisinde vücudumuzda birikmeye başlayan toksik maddelerin atımını kolaylaştırması yönü ile de bu uygulama detoks etkisi sağlamaktadır.

Kadınların korkulu rüyası selülit sorununda en az sıcak lipoliz uygulaması kadar etkili olan bu uygulama ile selülite neden olan yağ dokuları lenf dolaşımına katılır ve sorunlu bölgelerde onarım sağlanır. Dahası bu masaj varis, venöz yetmezlik ve ödem sorununun ortadan kaldırılmasında mucizevi etkilere sahiptir. Kilo problemlerine çözüm arayanların da son yıllarda denediği tedavi seçenekleri arasında bulunan bu masajdan alınan dönütler olumlu yöndedir. Uzun lafın kısası lenf drenaj öncesi sonrası farkları net bir şekilde gözlemlemeniz mümkündür.

Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi bu uygulama basınç desteği veren özel bir cihaz ile gerçekleştirilir. Uygulama süresi ortalama 30 dakika civarındadır. Kişinin özelliklerine ve ihtiyacına göre değişkenlik göstermekle birlikte bu masaj genel olarak haftada iki defa uygulanmaktadır.

Peki, her adreste bu uygulama yaptırılabilir mi? Nasıl ki hiçbir cerrahi müdahaleyi sıradan noktalarda yaptırmıyor, yaptığınız araştırmalar neticesinde sizin için en doğru adresi belirliyorsanız bu uygulama için de işinin ehli profesyonel merkezleri tercih etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu